Пон - Пет 8:30 - 17:00
Зачестилите случаи на навлизане на мечки в населените места и на щети върху имущество на територията на община Севлиево бяха тема на работна среща, организирана от кмета на общината д-р Иван Иванов, в която участваха представители на институциите, имащи отношение към проблема. От страна на Държавно ловно стопанство „Росица“ гр. Севелиево представители бяха директорът на стопанството инж. Иван Степанов и заместник-директорът инж. Яница Райкова. Участие взеха също така и инж. Радослав Славов - директор на Регионална дирекция по горите - Велико Търново, инж. Станислав Станчев - директор на Регионалната инспекция по околна сред и води - Велико Търново, експерти от съответните институции и кметовете на селата Стоките, Кръвеник, Батошево, Столът и Млечево. На работната среща бяха обсъдени зачестилите случаи на поява на кафяви мечки в населените места в общината, подадените сигнали до телефон 112, новите указания на Министерството на околната среда и водите, правилата за обезщетения, стиковката между институциите и механизмите за реакция. Според изнесената статистика, през тази година са получени сигнали за унищожени кошери, контейнери, огради и други. Участниците се обединиха около мнението, че поради априлските студове, тази година няма достатъчно плодове - основната храна на защитения вид и това е основната причина да се срещат по-често в планинските села. За да бъдат намалени рисковете, специалистите заявиха, че трябва да бъдат обезопасени кошерите, да не се оставя храна на открито, селскостопанските животни да бъдат под постоянния надзор на собствениците си и др.