Пон - Пет 8:30 - 17:00
В духа на предстоящата Седмица на гората (6 – 10 април), екипът на Държавно ловно стопанство „Росица“ – гр. Севлиево проведе образователно събитие с ученици от шести клас на ОУ „Стефан Пешев“. Инициативата имаше за цел да доближи младите хора до природата и да ги запознае с основните принципи на горската екосистема чрез преки преживявания и творчество. Програмата започна с интерактивна игра, чрез която децата научиха как дърветата устояват на бурните ветрове и колко важна е силата на гората като единна общност. Веднага след това учениците развиха въображението си, като изработиха картички от картон, използвайки изцяло естествени материали. Кулминацията на деня бе практическото занимание по засаждане на ябълкови семена. Всеки шестокласник получи възможността сам да постави началото на нов живот, като обеща да се грижи за своето дръвче и да го отгледа като жив спомен от празника. Седмицата на гората се оказа чудесен повод за провеждане на това мероприятие, което изпълни деня с емоции и усмивки. Чрез прекия допир с природата и лесовъдската професия, децата успяха да усетят истинския дух на празника и да осъзнаят ролята си на бъдещи пазители на българската гора.